Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(19/05/2026)

Chi Fu Fa Yuen

Fu Sing Yuen ( Block - 13 )
Lower Floor
Flat G
location
13 Chi Fu Road, Pokfulam
Map
Property Number: M101014917
Update Date: 14/05/2026

Chi Fu Fa Yuen

Fu Sing Yuen ( Block - 13 )
Lower Floor
Flat G
location
13 Chi Fu Road, Pokfulam
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Contract Date:
$23,000-8.7%

Rent

$21,000
$36/ft²
$30/ft²
Estate 3-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $36
Estate 3-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $38
Unit priced5.3% below average
3Rm
Layout
1
Bathroom
Northeast
Direction
85%
Efficiency(%)
46Year(s)
Age
Direction
Northeast
Efficiency(%)
85%
Age
45.6Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M101014917
-

Estate Transaction - Chi Fu Fa Yuen

Sell Online