Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

East Point City

Block 2
Higher Floor
Flat A
location
8 Chung Wa Road, Hang Hau
Map
Property Number: M251991184
Update Date: 19/05/2026

East Point City

Block 2
Higher Floor
Flat A
location
8 Chung Wa Road, Hang Hau
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Contract Date:
$27,000-5.6%

Rent

$25,500
$41/ft²
$32/ft²
Estate 3-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $40
Estate 3-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $42
Unit priced2.4% below average
3Rm
(1Suite)
Layout
2
Bathroom
Southeast
Direction
78%
Efficiency(%)
29Year(s)
Age
Direction
Southeast
Efficiency(%)
78%
Age
28.9Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M251991184
-
Sell Online