Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(18/05/2026)

Bayshore Towers

Block 1
Middle Floor
Flat D
location
608 Sai Sha Road, Ma On Shan
Map
Property Number: M301181744
Update Date: 07/05/2026

Bayshore Towers

Block 1
Middle Floor
Flat D
location
608 Sai Sha Road, Ma On Shan
Cheung Kong
Cheung Kong
Cheung Kong
Cheung Kong
Contract Date:
$18,000-4.4%

Rent

$17,200
$39/ft²
$30/ft²
Estate 2-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $40
Unit priced2.5% below average
Estate 2-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $41
Unit priced4.9% below average
2Rm
Layout
1
Bathroom
76%
Efficiency(%)
31Year(s)
Age
Efficiency(%)
76%
Age
31.4Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M301181744
-
Sell Online