Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

Kingswood Villas

Kenswood Court
Block 09
Lower Floor
Flat G
location
2 Tin Lung Road, Tin Shui Wai
Map
Property Number: M300085935
Update Date: 14/05/2026

Kingswood Villas

Kenswood Court
Block 09
Lower Floor
Flat G
location
2 Tin Lung Road, Tin Shui Wai
Cheung Kong
Cheung Kong
Cheung Kong
Cheung Kong
Contract Date:
$13,800-7.2%

Rent

$12,800
$23/ft²
$18/ft²
Estate 3-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $24
Unit priced4.2% below average
Estate 3-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $24
Unit priced4.2% below average
3Rm
Layout
1
Bathroom
Northeast
Direction
77%
Efficiency(%)
31Year(s)
Age
Direction
Northeast
Efficiency(%)
77%
Age
30.7Year(s)
Property Number: M300085935
-
Sell Online