Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

Ocean Pride

Phase 1
Tower 8
Higher Floor
Flat C
location
100 Tai Ho Road, Tsuen Wan West
Map
Property Number: M351628499
Update Date: 19/05/2026

Ocean Pride

Phase 1
Tower 8
Higher Floor
Flat C
location
100 Tai Ho Road, Tsuen Wan West
Cheung Kong / MTR
Cheung Kong / MTR
Cheung Kong / MTR
Cheung Kong / MTR
Contract Date:
$22,000-2.3%

Rent

$21,500
$55/ft²
Estate 1-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $55
Estate 1-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $58
Unit priced5.2% below average
1Rm
Layout
1
Bathroom
8Year(s)
Age
Age
7.8Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M351628499
-

Estate Transaction - Ocean Pride Phase 1

Sell Online