Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(19/05/2026)

Century Link

Phase 1
Block 6B
Lower Floor
Flat 9
location
6 Ying Hong Street, Tung Chung
Map
Property Number: M350520137
Update Date: 18/05/2026

Century Link

Phase 1
Block 6B
Lower Floor
Flat 9
location
6 Ying Hong Street, Tung Chung
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Sun Hung Kai
Contract Date:
$16,800-3.6%

Rent

$16,200
$33/ft²
Estate 2-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $35
Unit priced5.7% below average
Estate 2-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $37
Unit priced10.8% below average
2Rm
(1Suite)
Layout
2
Bathroom
10Year(s)
Age
Age
10Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M350520137
-

Estate Transaction - Century Link Phase 1

Sell Online