Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

The Visionary

Tower 10
Higher Floor
Flat A
location
1 Ying Hong Street, Tung Chung
Map
Property Number: M351245561
Update Date: 06/05/2026

The Visionary

Tower 10
Higher Floor
Flat A
location
1 Ying Hong Street, Tung Chung
Nan Fung Group
Nan Fung Group
Nan Fung Group
Nan Fung Group
Contract Date:
$17,800-4.5%

Rent

$17,000
$35/ft²
Estate 1-Rm
Avg. Trans. Rent/ft² $39
Unit priced10.3% below average
Estate 1-Rm
Avg. Listing Rent/ft² $38
Unit priced7.9% below average
1Rm 1Liv. Rm
Layout
1
Bathroom
11Year(s)
Age
Age
10.7Year(s)
Facilities /
Features
Property Number: M351245561
-

Estate Transaction - The Visionary

Sell Online