Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(23/05/2026)

Fortress Metro Tower

Block B
13/F
Flat 6
Land Reg.
location
238 King's Road, North Point / Fortress Hill
Reg. Date: 20/05/2026
Land Reg.
Photo
Map

Fortress Metro Tower

Block B
13/F
Flat 6
Land Reg.
location
238 King's Road, North Point / Fortress Hill
Reg. Date: 20/05/2026
Land Reg.
Price$8.43M
Reg. Date: 20/05/2026
SFA:
568ft²
$14,838/ft²
GFA:
724ft²
$11,641/ft²
3Room(s)
78%
39.1 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Hang Lung Real Estate Agency Limited New World Development Company Limited MTR Corporation Limited
Sell Online