Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(23/05/2026)

Grand Promenade

Block 6
Lower Floor
Flat E
Transaction
location
38 Tai Hong Street, Sai Wan Ho
Contract Date: 22/05/2026
Transaction
Photo
Estate Video
Floor Plan
Map

Grand Promenade

Block 6
Lower Floor
Flat E
Transaction
location
38 Tai Hong Street, Sai Wan Ho
Contract Date: 22/05/2026
Transaction
Rent$29,500
Contract Date: 22/05/2026
SFA:
527ft²
$56/ft²
GFA:
698ft²
$42/ft²
2Room(s)
76%
20.8 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Henderson Land Development Company Limited China Gas Company Limited
Feature
Sell Online