Taikoo Shing
Kao Shan Terrace
Kam Shan Mansion
18/F
Flat B
Land Reg.
location
5 Tai Fung Avenue, Taikoo
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map
Taikoo Shing
Kao Shan Terrace
Kam Shan Mansion
18/F
Flat B
Land Reg.
location
5 Tai Fung Avenue, Taikoo
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Price$10.14M
Reg. Date: 14/05/2026
SFA:
582ft²
$17,419/ft²
GFA:
675ft²
$15,019/ft²
Estate
Taikoo ShingKao Shan Terrace
2Room(s)
86%
47.6 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Swire Properties Real Estate Agency Limited