The Pacifica
Phase 1
Block 3
45/F
Flat H
Land Reg.
location
9 Sham Shing Road, Four Little Dragons / Lai Chi Kok
Reg. Date: 12/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map
The Pacifica
Phase 1
Block 3
45/F
Flat H
Land Reg.
location
9 Sham Shing Road, Four Little Dragons / Lai Chi Kok
Reg. Date: 12/05/2026
Land Reg.
Price$7.72M
Reg. Date: 12/05/2026
SFA:
467ft²
$16,531/ft²
GFA:
656ft²
$11,768/ft²
Estate
The PacificaPhase 1
2Room(s)
71%
21.3 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Sun Hung Kai Properties Limited
Cheung Kong Development Company Limited