The Cullinan
Royal Sky (T21-3)
69/F
Flat E
Land Reg.
location
1 Austin Road West, Kowloon Station
Reg. Date: 25/02/2021
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map
The Cullinan
Royal Sky (T21-3)
69/F
Flat E
Land Reg.
location
1 Austin Road West, Kowloon Station
Reg. Date: 25/02/2021
Land Reg.
Price$33.28M
Reg. Date: 25/02/2021
SFA:
913ft²
$36,451/ft²
GFA:
1,246ft²
$26,709/ft²
Estate
3Room(s)
South
73%
19.1 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
MTR Corporation Limtied (As ""Owner""), Harbour Vantage Limited (As ""Person So Engaged"", Holding Company Of The Person So Engaged: Lanrich Limited, Scafford Ltd., Kingbond Holdings Ltd., Sun Hung Kai Properties Limited)