Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(23/05/2026)

Metro Harbour View

Phase 1
Block 04
Lower Floor
Flat A
Transaction
location
8 Fuk Lee Street, Nam Cheong Station
Contract Date: 02/05/2026
Transaction
Photo
Estate Video
Floor Plan
Map

Metro Harbour View

Phase 1
Block 04
Lower Floor
Flat A
Transaction
location
8 Fuk Lee Street, Nam Cheong Station
Contract Date: 02/05/2026
Transaction
Price$5.36M
Contract Date: 02/05/2026
SFA:
320ft²
$16,750/ft²
GFA:
477ft²
$11,237/ft²
Estate
2Room(s)
SouthEast
67%
23.5 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Hkf Property Investment Limited Lenfield Limited
Sell Online