Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

Park Central

Phase 2
Tower 11
30/F
Flat F
Land Reg.
location
9 Tong Tak Street, Tseung Kwan O Town Centre
Reg. Date: 17/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map

Park Central

Phase 2
Tower 11
30/F
Flat F
Land Reg.
location
9 Tong Tak Street, Tseung Kwan O Town Centre
Reg. Date: 17/05/2026
Land Reg.
Price$7.19M
Reg. Date: 17/05/2026
SFA:
406ft²
$17,704/ft²
GFA:
546ft²
$13,165/ft²
Estate
2Room(s)
74%
23.3 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Sun Hung Kai Properties Limited Henderson Land Development Company Limited The Chinachem Group Nan Fung Development Limited
Sell Online