City One Shatin
Phase 2
Block 18
14/F
Flat B
Land Reg.
location
2 Pak Tak Street, City One / Shek Mun
Reg. Date: 10/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map
City One Shatin
Phase 2
Block 18
14/F
Flat B
Land Reg.
location
2 Pak Tak Street, City One / Shek Mun
Reg. Date: 10/05/2026
Land Reg.
Price$6.74M
Reg. Date: 10/05/2026
SFA:
515ft²
$13,087/ft²
GFA:
634ft²
$10,631/ft²
Estate
City One ShatinPhase 2
3Room(s)
81%
44.1 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Cheung Kong Development Company Limited
Sun Hung Kai Properties Limited
Henderson Land Development Company Limited
New World Development Company Limited