Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(19/05/2026)

Sea Crest Villa

Phase 2
Block 6
6/F
Flat D
Land Reg.
location
18 Castle Peak Road Tsing Lung Tau, Sham Tseng / Tsing Lung Tau
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map

Sea Crest Villa

Phase 2
Block 6
6/F
Flat D
Land Reg.
location
Reg. Date: 14/05/2026
Land Reg.
Price$6.38M
Reg. Date: 14/05/2026
SFA:
747ft²
$8,541/ft²
GFA:
943ft²
$6,766/ft²
Estate
3Room(s)
79%
31.6 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Sun Hung Kai Properties Limited
Sell Online