Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(14/05/2026)

Scenery Court

Block 1
18/F
Flat G
Land Reg.
location
1 Sha Tin Centre Street, Shatin Town Centre
Reg. Date: 10/05/2026
Land Reg.
Photo
Estate Video
Map

Scenery Court

Block 1
18/F
Flat G
Land Reg.
location
1 Sha Tin Centre Street, Shatin Town Centre
Reg. Date: 10/05/2026
Land Reg.
Price$6M
Reg. Date: 10/05/2026
SFA:
379ft²
$15,831/ft²
GFA:
478ft²
$12,552/ft²
2Room(s)
79%
36.9 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor: Sun Hung Kai Properties Limited
Sell Online