Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

Metropolis Plaza

Block 2
27/F
Flat C
Land Reg.
location
8 Lung Wan Street, Sheung Shui
Reg. Date: 11/07/2021
Land Reg.
Photo
Map

Metropolis Plaza

Block 2
27/F
Flat C
Land Reg.
location
8 Lung Wan Street, Sheung Shui
Reg. Date: 11/07/2021
Land Reg.
Price$8.86M
Reg. Date: 11/07/2021
SFA:
596ft²
$14,866/ft²
GFA:
723ft²
$12,254/ft²
3Room(s)
82%
35.2 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Sun Hung Kai Properties Limited
Feature
Sell Online