Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(20/05/2026)

Metropolis Plaza

Block 2
26/F
Flat C
Land Reg.
location
8 Lung Wan Street, Sheung Shui
Reg. Date: 22/06/2022
Land Reg.
Photo
Map

Metropolis Plaza

Block 2
26/F
Flat C
Land Reg.
location
8 Lung Wan Street, Sheung Shui
Reg. Date: 22/06/2022
Land Reg.
Price$8.85M
Reg. Date: 22/06/2022
SFA:
596ft²
$14,849/ft²
GFA:
723ft²
$12,241/ft²
3Room(s)
82%
35.2 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Sun Hung Kai Properties Limited
Sell Online