Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(15/05/2026)

Tsuen King Garden

Phase 1
Block 02
Middle Floor
Flat E
Transaction
location
83 Tsuen King Circuit, Tsuen Wan Town Centre
Contract Date: 19/04/2026
Transaction
Photo
Estate Video
Floor Plan
Map

Tsuen King Garden

Phase 1
Block 02
Middle Floor
Flat E
Transaction
location
83 Tsuen King Circuit, Tsuen Wan Town Centre
Contract Date: 19/04/2026
Transaction
Price$4.67M
Contract Date: 19/04/2026
SFA:
434ft²
$10,760/ft²
GFA:
557ft²
$8,384/ft²
Estate
2Room(s)
SouthEast
78%
39.4 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor: Sun Hung Kai Properties Limited
Sell Online