Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(16/05/2026)

Smithfield Terrace

Block B
Higher Floor
Flat B3
Transaction
location
75 Smithfield, Kennedy Town
Contract Date: 14/04/2026
Transaction
Photo
Estate Video
Map

Smithfield Terrace

Block B
Higher Floor
Flat B3
Transaction
location
75 Smithfield, Kennedy Town
Contract Date: 14/04/2026
Transaction
Rent$13,800
Contract Date: 14/04/2026
SFA:
198ft²
$70/ft²
GFA:
252ft²
$55/ft²
1Room(s)
SouthEast
79%
40.2 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Henderson Land Development Company Limited The Hong Kong And China Gas Company Limited
Feature
Sell Online