Hillsborough Court
Block 2
32/F
Flat B
Land Reg.
location
18 Old Peak Road, Mid-Levels Central
Reg. Date: 13/05/2026
Land Reg.
Photo
Map
Hillsborough Court
Block 2
32/F
Flat B
Land Reg.
location
18 Old Peak Road, Mid-Levels Central
Reg. Date: 13/05/2026
Land Reg.
Price$16.58M
Reg. Date: 13/05/2026
SFA:
652ft²
$25,429/ft²
GFA:
783ft²
$21,175/ft²
Estate
2Room(s)
83%
32.8 Year(s)
Vendor /
Holding company of the Vendor
Vendor
Fronta Ltd And Humphreys Estate (Douglas) Holdings Ltd.
Sun Hung Kai Properties Limited