Confidence IndexWoWNaN%MoMNaN%(21/05/2026)

City One Shatin

Phase 1
Block 09
Middle Floor
Flat C
Transaction
location
3 Tak Kei Street, City One / Shek Mun
Contract Date: 07/05/2026
Transaction
Photo
Estate Video
Floor Plan
Map

City One Shatin

Phase 1
Block 09
Middle Floor
Flat C
Transaction
location
3 Tak Kei Street, City One / Shek Mun
Contract Date: 07/05/2026
Transaction
Price$4.88M
Contract Date: 07/05/2026
SFA:
327ft²
$14,924/ft²
GFA:
395ft²
$12,354/ft²
Estate
2Room(s)
East
83%
45 Year(s)
Vendor / Holding company of the Vendor
Vendor Cheung Kong Development Company Limited Sun Hung Kai Properties Limited Henderson Land Development Company Limited New World Development Company Limited
Sell Online